Ik heb weinig toe te voegen aan wat al gezegd is, maar toch een aantal opmerkingen: 1. De F355 is mijn lievelings-Ferrari 2. Toen ik vorig jaar richting dealer ging om een F355 te kopen, kwam ik terug gereden in een F360.... 3. Deze 360 heeft nog power garantie. Klopt, het is alleen op bewegende delen. Echter mocht je niet bij de ANWB zitten, dan zit kan de auto via de Power Garantie toch opgehaald worden mocht je stil komen te staan. Je krijgt een lijst met telefoonnummers in elk land, die je kan bellen. 4. Ik rijd ELKE dag in mijn 360. Met deze auto is dat goed te doen; hij is ruimer van binnen, en betrouwbaarder dan welke oudere V8. Alles werkt ook gewoon: electrische ramen, airco etc. terwijl bij de oudere modellen daar af en toe e.e.a aan scheelt. 5. Zoals Henk al zei: no way dat ik een auto van 100k op straat zou kopen. Koop gewoon bij de dealer. 6. Er zit echt een wereld van verschil tussen een 355 en een 360. Probeer ze gewoon allebei uit. 7. Vergeet sleutelen aan een 348/355/360. Bij een 308 is dat misschien nog mogelijk, maar niet met een 348 of later. In ieder geval moet je toch wel erg veel verstand van zaken hebben terwijl de dealer gewoon z'n diagnostics apparaatje eraan koppelt. 8. Mijn eerste Ferrari was een Mondial 8. Werkte nooit en een vermogen aan jaarlijks onderhoud. En dan moest ik af en toe nog wachten totdat ze in Italie eindelijk het onderdeel hadden gevonden. De opmerking over een Mondial 8 onderdeel even duur als een F430 onderdeel is gewoon waar. Dus: koop die 360 want het is een fantastische wagen. Doe de aanschaf en onderhoud bij de dealer. Als je die kosten niet accepteert moet je ook geen Ferrari kopen. Koop bij voorkeur een met Power garantie. Niet alleen vanwege de garantie, want zo goed is die nou ook weer niet, maar behalve dat behoudt de auto alleen de Power garantie mits het aan een aantal criteria voldoet. Een 360 die in 2en is gescheurd en daarna aan elkaar gelast zal bijv. z'n power garantie niet behouden..
Hans bewijst continu dat dit inderdaad mogelijk is bij 308jes en andere oude F's. Het omslagpunt ligt eind jaren '80 toen de electronica een opmars ging maken. Er zijn specialisten die werk doen dat net zo goed is als, en soms zelfs beter dan, de dealers, tegen lagere kosten (i.i.g. qua arbeidsloon). Je moet alleen wel weten waar je moet zijn (Oss bijv.), en lagere kosten is nog steeds duur. De Power garantie is beperkt geldig (ik geloof 5 jaar en er zit ook een km beperking op), en is dus voor sommige 360's niet meer beschikbaar. Er zijn ook behoorlijk wat clausules en ik zou er niet teveel waarde aan verbinden. Als je wilt weten of een auto goed is kun je veel beter een inspectie laten doen door een expert. Dat is een hoop meer waard dan een Power garantie, die overigens ook nog eens een smak geld kost. Onno
Ik kan het verhaal van Robin360 onderschrijven. Ik heb een half jaar geleden mijn 360 gekocht, rij er dagelijks mee en ondertussen 12.000 km probleemloos gereden. Toen ik me ging orienteren op een Ferrari had ik geen idee welk type ik wilde, alleen dat ik een Ferrari wilde. De opties waren 328, 348, 355 of 360. In eerste instantie was ik niet van plan om er dagelijks mee te gaan rijden, maar na een proefrit in een 360 was ik om en ben er niet meer uitgestapt. Mijn ervaring van een 360 bij een dealer kopen met Power Garantie is dat alles wat vervangen moest worden vervangen is (kosteloos). En dat is ongemerkt best veel na ca. 25.000 km. Ik zou nooit een 360 van een particulier of niet Ferraridealer kopen. Het is toch een iets ander product dan bijvoorbeeld een 911.
De 360 zal ongetwijfeld de verstandigste keuze zijn. Zelf was bij mij ook de keuze 360 of 355. De prijs was niet de doorslag, Monza had toen echt een mooi exemplaar staan voor redelijke prijs. Toch kon ik het niet laten om de 355 te kopen. Zat er ook iets makkelijker in en hij is zo verrekte mooi. Ik wist waar ik aan begon en wilde dit model niet aan me voorbij laten gaan. Omruilen voor 360 kan altijd. Andersom doe je niet zo gauw. Eerste jaar heeft het wel het nodige geld gekocht, grote beurt. Daarna 0 problemen tot nu toe. De 360 is ook nog wat jonger dan de 355. Auto's worden steeds beter al hebben alle auto's wel wat. De 348 stond ook ooit bekend als auto met probleempjes. Daar hoor je ook niet zoveel meer over. Wat je ook koopt, koop hem bij dealer of iemand als Forza. Zelf durf ik zo'n auto wel van iemand te kopen als je weet dat hij hem echt goed onderhouden heeft. Een echte liefhebber. Alleen als je er weinig van weet dan dit nooit doen. Overigens over Porsche kopen. Ook daar hebben ze grote problemen gehad met motoren. De 911 3.4 motoren ploffen (scheuren blok of voering) en kost je ook een nieuwe motor bij 80000 km. 1/3 van die motoren zou hier al mee te maken hebben gehad. Kijk maar eens naar de advertenties. Regelmatig staat erbij motor vervangen. Zoiets kost 10000 euri. Deze week nog de factuur bij iemand gezien. Overigens dit stond vorige week op Yahoo. De 10 duurste auto's om te onderhouden. Ferrari komt er niet eens in voor ! http://finance.yahoo.com/family-home/article/105665/Best-10,-Worst-10-Cars-for-Repair-Costs
Klopt als een bus. Wat me meteen op de volgende vraag brengt: weet iemand een goede specialist in de omgeving van Leiden? Wat ik zelf ook wel handig vind van naar de dealer gaan is dat als er eens een Ferrari dagje Spa Francorchamps is bijv. dat je dan meteen de uitnodiging in de bus krijgt.. De Power garantie is t/m jaar 8. Mijn 360 is uit 2000 en de power garantie loopt in December af. Het klopt dat het een smak geld kost. Een inspectie laten doen is uiteraard beter. Ik heb het zelf niet gedaan omdat ik hem bij de dealer kocht, en in de koop 3 maanden dealer garantie plus het laatste jaar power garantie heb meegenomen. Na de koop en een maandje rijden ben ik terug gegaan met enkele kleine opmerkingen (knipperlicht ging soms niet automatisch uit bij terugsturen, etc.) die allemaal verholpen zijn. Zoals Onno zei hoef je niet al teveel waarde aan de power garantie te hechten (hoewel het altijd een extraatje is als je het gratis weet af te dingen in de koop, en als je een versnellingsbak in de prak rijdt ben je toch wel blij met zo'n garantie) en is zo'n dealer garantie van een aantal maanden veel nuttiger. Een versnellingsbak zal je niet zo snel in de soep rijden, maar een knopje dat niet goed werkt komt veel vaker voor. Bij oudere auto's willen ze zelfs bij de dealer nog wel eens moeilijk doen over een aantal maanden garantie maar bij een 360 is het echt geen probleem. Dat zegt al genoeg.
Zelf zweer ik bij Alex Jansen in Oss (www.forzaservice.eu). Niet echt om de hoek (ik woon in het Gooi), maar voor mijn Ferrari maak ik graag een uitzondering. Kroymans zit natuurlijk vlak bij me in de buurt maar mijn auto is gestald bij Alex omdat ik (nog) geen garage heb, dus dat maakt het helemaal makkelijk voor mij. Mijn broer had zijn 328 bij Kroymans in de service en was erg tevreden, overigens. Dingen die Alex aan mijn auto gedaan heeft, inbegrepen in de verkoop: 1. Herlakken van de raamstijlen omdat die afgebladderd waren 2. Bijspuiten van dorpel en wegwerken van krassen op verschillende plaatsen op het koetswerk 3. Verschillende keren bijstellen van het raam omdat het niet goed sloot 4. Herstellen verlichting in dashboard 5. Verwijdering van roest op de motorkap bij de luchtinlaat en opnieuw bijspuiten. Dit laatste deed hij zelfs 10 maanden na aankoop. Kortom, goed adresje. Onno
Dus de conclusie is: 360 kopen en reken op een bedrag tussen 90 en 100 duizend euro maar wel bij bijv Alex(Forza) of Krooy. Ik zelf heb geen power garantie genomen op mijn 430 ,want die gaan nooit meer stuk en samen met de 599 de beste F ooit gemaakt.
Kan je een testrit aanvragen bij een ferrari dealer? Dan ga ik toch eens op de site zelf van ferrari kijken dat daar een mooie 360 te blinken staat!
Ook als je <30 jaar bent ? Alle ja... tzal niet den eerste keer zijn dat iemand gewoon maar een testritje wil doen...
Je moet er niet zo moeilijk over doen, Sinister. Gewoon binnenstappen, zeggen dat je een Ferrari wilt kopen maar twijfelt tussen een F355 en een 360. Je wilt het verschil ervaren en dan plan je een afspraak voor een proefrit voor op een ander moment. Klinkt misschien oneerbiedig, maar voor de garage is het dagelijkse kost. En leeftijd zegt niks, uiteindelijk draait het erom of je het kan betalen of niet. Succes met de proefrit! Overigens hoor ik hier de namen Forza en Kroymans vallen. Ik ben zeer te spreken over Munsterhuis.
' +1 op je verhaal. munsterhuis is ook niks mis mee maar voor de meeste hier is dat aan de andere kant van de wereld! ps heb je wat plaatjes van jou wagen. gr
En wat dachten jullie van Monza helemaal een super garage. Bij Monza staat een 355 en ook een 360 te koop. Heel veel succes met je aanschaf wij zijn harstikke blij met onze 355 spider. En zeker ook met garage Monza.
Hey, effe een correctie toevoegen en zeggen dat ik van België ( ja dat apenland ) ben . De garage in wijnegem is de dichtsbijzijnde garage voor mij.
Ik kom uit Dordrecht, dus Munsterhuis is voor mij ook niet naast de deur. Ze hebben een perfecte haal- en brengservice waar ze niks voor rekenen. Hier wat foto's van mijn 360. Image Unavailable, Please Login Image Unavailable, Please Login
Prachtig! Ze komen hem gratis aan huis leveren? Zeg mensen mag ik eens vragen waarom ferrari 1 met 30.000km bv 80.000€ kost. En waarom ferrari 2 met 15.000km maar 78.000€ kost? 2.000€ minder voor +- 15.000km??? Wat moet ik daar achter zoeken?
he das leuk das vlak bij. ik zit zelf in Heenvliet maar er wonen er nog meer dat zat met een F in deze regio. leuke opties heb je Gele klauwen/schildjes/F1/E daytona stoelen ps zet je kenteken FF hier dan wordt je bang van de foto,s die er komen want er zijn hier een paar Fotograven en mensen die kentekens bij houden.
Kan het zijn omdat die van 80k met bijna 30k km's heeft een F1 transmissie heeft? Dat hij daarom duurder is? Alle echt veel schilt het niet. Oh ja zo'n F1 transmissie was die al betrouwbaar bij de 360 want bij de F355 kon je beter een model na '97 pakken zeiden ze hier al eens tegen mij... Is zoiets ook fragiel of?
360 F1 is niks mis mee maar niet echt lekker voor stads- en filegebruik. Heb ik me laten vertellen. 1 van de problemen is dat je de koppeling niet kunt laten slippen dus stapvoets rijden en inparkeren is een beetje irritant. Onno
Koppeling laten slippen? Die auto wil gewoon in 1x er vandoor gaan daarmee bedoel je of hoe moet ik dat juist interpreteren aangezien ik nog nooit zo'n clutch heb mogen aanvoelen
Die van mij komt ook van Munsterhuis, terwijl ik Oegstgeest woon. Ook ik ben zeer tevreden met ze. Mijn Mondial had ik in onderhoud bij Kroymans. De Mondial kocht ik op m'n 29e, en proefrit was geen probleem. Een 360 F1 is meestal duurder dan een 360 zonder F1. Vergt wel meer onderhoud; om de zoveel jaar nieuwe koppeling bijv. Bij die van mij, en volgens mij ook die van 360ModenaF1, hadden ze die er net nieuw ingezet. Een handgeschakelde bak is meer betrouwbaar, zegt men. Minder electronische dingen die fout kunnen gaan. Ze zeggen ook dat je sneller kunt schakelen met de handgeschakelde bak, wat ik graag geloof. Maar ik vind de F1 wel erg cool rijden. (en ik ben eerlijk gezegd te lui om te schakelen of leren tussengas te geven op het circuit... )
Hahaha ook mijn vrouw reed er gisteren in zonder problemen. Maar Onno heeft wel gelijk wat dat koppeling slippen betreft; ik heb het bij laten stellen (de PIS; Point of Initial Slippage) zodat 'ie wat sneller optrekt.
oestgeest daar heb ik nog een winkel gebouwd. ps ook nog plaatjes, al dat gelul hier lekker paatjes kijken is veel leuker