The Hungary Community Thread! | Page 19 | FerrariChat

The Hungary Community Thread!

Discussion in 'Europe' started by Moca, Feb 5, 2007.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. maranello79

    maranello79 Rookie

    Apr 11, 2008
    44
    Velden kb 270 Km.
     
  2. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Az nincs közel :(
     
  3. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Magyarorszagtol az vegig autopalyan van 2 ora, egyaltalan nincs messze..
     
  4. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Most nézem, megvolt az LP560-ad, de már eladtad?
     
  5. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    igen, most nagyon sok autot eladtam, es veglegesitettem a garazsom... tobbet nem is veszek.Mar olyan voltam, mint egy autokereskedes kb... Most eladom amiket meg lehet, csak a terepjarot tartom meg, aztan inkabb ingatlanokba fektetek. :)
    a kocsi 7napig volt meg, de egy uzletember felajanlott erte ketszer annyi penzt mint amennyiert en vettem, mert nem akart felkerulni a varolistara, enyem meg pont megfelelt volna neki... ugyhogy eladtam neki. Amugy sem tetszett kulonosebben, eleg razos volt belul, meg mar valamiert 400km alatt nem mukodott benne az emelo.
    Azonkivul, egy R8-as ban megtalaltam mindent amit kerestem, azt kell mondanom, az egy tokeletes auto, most csak azt hasznalom es imadom, egyszeruen tokeletes... Mellekesen fele annyiba kerul mint egy Lamborghini... Azonkivul 30.000km-enkent van szerviz, ahol ca. 15l olaj, olajszuro es legszuro csere, aztan le van tudva kovetkezo 30.000km ig...!!! Mellesleg picit tamogatom vele magyarorszagot, mivel gyorben keszul bele a motor :D
     
  6. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Milyen hosszú a várólista? Azt tudom hogy a Ferrarinál elég húzós ...

    Hát igen, most is jön majd az A3 Cabrio Magyarországra. Meg a Mercedes Kecskemétre. Én azt sajnálom egyedül, hogy nincs az országnak saját autómárkája :(
     
  7. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    #457 Redokee, Aug 30, 2008
    Last edited: Aug 30, 2008
    nem lenne gazdasagi alapja sajat markanak.

    Eleg hosszu a varolista. Nekem 3honap volt, mert en atvallaltam, mar 1 eve megrendelte egy autokereskedo, es mar csak 3 honap volt hatra neki, ugy vettem at. Alap esetben masfel ev kb.

    De mindenhol ez van, R8 pl. 4-5 honap... Egy M-es BMW kb 2-3 honap... uj ferrarik 12-18honap nagyjabol igy kell szamolni! de pl egy nissan gtr-re mar 2ev a varolista!!

    meg attol is fugg, ha az adott markanal van e mar kocsid, ez pl a lambonal meg a ferrarinal gyorsitja az egeszet
     
  8. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Semmi tema sracok?
     
  9. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Most hoztak egy fehér R8-at Szombathelyre, nagyon durva gépezet. Már tudom, miért mondtad hogy minden szempontból megfelel. Ültem benne, tökéletes az autó kívül belül, egyszerűen nem bírtam szokni a látványt, hibátlan a belseje. Sokkal hétköznapibb autó mint mondjuk egy lambo, de mégis sportkocsi.
     
  10. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Enyem is feher :) Ugye? Es hasznalni milyen jo... Meg erezni rajta a minoseget, nem ugy mint egy olasz auton... Persze hogy sportkocsi, 250kg a kasztnija mert teljes alu, ehhez a 420LE FSI eszmeletlen jol passzol es nagyon megy, meg relative keveset iszik!! Hol es mennyiert aruljak ott?

    [​IMG]
     
  11. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter

    Használni sajnos nem tudom :D Csak egyszer volt szerencsém találkozni vele, és ennyi. Ha ingyen idedobnák, fennt sem tudnám tartani :) Egyébként itt, Szombathelyen árulják, potom 42 millióért. Megláttam, közelebb mentem, csak tisztelettudóan bámultam, mert nem igazán találtam szavakat. Tudtam hogy durva, képről picit olyan volt mint egy TT, de nem. Élőben egészen más! De ahogyan néztem mobile.de-n még barátibb áron is vehet(ne) az ember.

    http://kepfeltoltes.hu/080913/7_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
     
  12. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Voltál már különben Monacoban? :cool:
     
  13. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Mennyi??? 42 az durva sok... en itt ft-ban kb 33 ert vettem, es teljesen fullos, meg a belso sem alap, hanem exclusive quattro gmbh-s...

    Voltam mar, miert?
     
  14. Süti

    Süti Rookie

    Sep 14, 2008
    1
    Hungary, Budapest
    Sziasztok én ma találtam erre az oldalra. Az lenne a kérdésem, hogy engem nagyából 2 hónapja megkerestek, hogy szeretnének egyköynvet írni 5 sikeres magyarról aki mesélne a saját ferrarijáról, arról hogy hogyan vette me,érte el hogy legyen stb. Tehát ha még rajtam kívül 4 embernek lenne kedve jelezzétek. A kiadóval, íróvalkapcsoaltosan ne kérdezzetek,emrt nemmondhatok semmit,csak aki komolyan gondolja. Köszönöm :)
     
  15. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Hát itt van Redokee, Bandorka (őt nehéz elérni). Én inkább nem :)

    Amúgy üdvözlünk Süti! ;)
     
  16. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Engem sem
     
  17. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Amúgy azért kérdeztem Monacot, mert ki akarok költözni, biztosan írtam már, és kiváncsi vagyok az emberek véleményére, akik voltak már ott! ;)
     
  18. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Kikoltozni? Minek? Ott munkalehetoseg nincsen, kikoltozni csak akkor eri meg ha van par millio eurod es el akarod kolteni meg nem akarsz adot fizetni ahol laksz.

    Egyebkent elni jo hely, de csak akkor ha sok penzed van :D
     
  19. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Munkalehetőség van, él kinnt ismerősöm is, van innen a ferrarichatről is ember, aki nemrég költözött oda, és teljesen átlagember, mint én.
    Hogy miért? Mert reménykedem hogy jobban el tudok helyezkedni a diplomámmal mint itthon. Magyarországon semmi jövője az embernek! Nevezhetjük az egészet úgy is hogy szerencsét próbálok ...
     
  20. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Hát igen az árak horribilisek ... Pl Ingatlanok :eek:
     
  21. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    szerintem tobbre jutnal ha olyan orszagba mennel ahol sok munkahely van. Nemetorszag, Anglia, Franciao... Monte Carlo nagyon kicsi
     
  22. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Németországban nem túl jó a helyzet (egy kis lakás albérlete annyi szinte mint Monacoban), egy ottani lakos sem tud rendesen félretenni megélni, főleg keleten.

    Angliáról sok jót nem hallottam, megy a lehúzás, rengeteg a külföldi munkás. Én nem akarom hogy kinézzenek, mert külföldről jöttem! Valami olyan helyre kell menni, amit sokan nem mernek bevállalni!!!

    Franciaországgal meg az a gond, hogy a külföldi munkavállalókra indokolatlanul MAGAS ADÓKAT szab ki az állam, ezért az ottani cégeknek nagyon nem áll szándékukban alkalmazni minket. Meg van egy 100-as lista, a végezhető melókról (elképzelheted milyen melók).




    Az tetszik Monacoban, hogy rengeteg nemzet képviselteti magát ott, gyönyörű az ország (építészet, látnivalók, egyediség), adómentes. Van kint magyar ismerősöm, ő 2500 eurót keres havonta (abból sem lehet sokat félretenni, 1000 az albérlet, a maradékből azért kényelmesen el lehet élni, de nem marad sok extra). De viszont ha a diplomáddal tudsz elhelyezkedni szakterületen belül, akkor lazán össze lehet szedni havonta 4000-5000 eurót. Az azért nem hangzik rosszul :cool: De ez csak az én nézetem ... ;)
     
  23. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    ha alberlet helyett kolcsonre venne egy lakast, ugyanugy 1000 eurot fizetne, de egy ido utan ove lenne az ingatlan...

    Milyen diplomad van, hogy ennyire keresett ott?
     
  24. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Nem mondanám hogy keresett, inkább ritka. Informatikus könyvtáros vagyok(leszek) diploma szerint, de lesz egyetemi végzettségem is lesz idén mint informatikus és információs bróker (de ezzel külföldön nehéz érvényesülni, az a lényege hogy ismerned kell egy céget vagy ágazatot teljes egészében - de ez ugye országonként változó ezért csak itthon lehetne vele elhelyezkedni). Ha el kellene helyezkedni akkor a Hercegségi Könyvtár vagy az International University of Monaco jöhetne szóba. De lehet hogy egy nagy pofáraesés lesz az egész ezért nem mondok konkrétumokat :( Majd eldől minden jövőre ...
     
  25. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Itthon nem lehet érvényesülni, az a lényeg. Persze lehet nyereséges dolgokba fektetni, vagy jól működő céget összehozni,de ahhoz nagy háttér kell, mind kapcsolatokban mint anyagiakban. Itthon fiatalként, a nulláról kezdve igen nehéz ...
     

Share This Page