The Hungary Community Thread! | Page 25 | FerrariChat

The Hungary Community Thread!

Discussion in 'Europe' started by Moca, Feb 5, 2007.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. Peti

    Peti Rookie

    Jan 17, 2010
    1
    Üvd nektek láttam a totalca-on egy 348-as népítéletet és nemtudom hogy mit kezdjek magammal így 18 évesen a középréteg alján.
    belül a családomban egyedül nekem van olyan érzésem hogy nem ebbe a rétegbe tartozom.
    szeretnék olyan színvonalon élni akik ezeket az autókat fenntartják csak nemtudom hogyan fogjak hozzá mert semmi épkézláb ötletem és kapcsolatom sincs.
    azért remélem valaki reagál majd rá:)
     
  2. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Gratulálok az elképzeléshez , alapvetően merj nagyot álmodni.
    A pénzcsinálásra nem adok ötletet, tanulj, találj ki valamit ami újdonság és meglesz a ferrari én a 4.X uán vettem az elsőt úgyhogy nem vagy elkésve.
    Ami fontos, ne mástól várd hogy megvegye neked.
     
  3. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
  4. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
  5. jgs

    jgs Rookie

    Aug 6, 2004
    17
    #606 jgs, Apr 29, 2010
    Last edited by a moderator: Apr 29, 2010
    Hello Hello all hungarians! We are actually arranging a 4 day event with 3 whole days of driving on the hungaoring from the 24th to the 28th of June! There is now around 50 supersportscars mainly from scandinavia entered. You are all very welcome of course!:)

    See *link removed* for more information around this.

    Regards

    Jens Sverdrup
     
  6. Simon

    Simon Moderator
    Moderator Owner

    Aug 29, 2003
    6,750
    Switzerland
    Full Name:
    Simon
    #607 Simon, Apr 29, 2010
    Last edited: Apr 29, 2010
    Welcome back jgs. Now where are those interesting posts about the BMW M1 and Intermeccanica? :)
     
  7. jgs

    jgs Rookie

    Aug 6, 2004
    17
    My M1 got sold to switzerland some years ago, hopefully the owner is happy racing....and winning with it by now:) A friend of mine owns the intermecchanica now, but ill probably take it out for a spin in not a long time:)
     
  8. fpcars

    fpcars Karting

    May 18, 2008
    190
    Ukraine
    Full Name:
    Peter
  9. corradoG60

    corradoG60 Rookie

    Sep 24, 2010
    3
    HungaryBudapest,Gyor
    Sziasztok!

    Ferrari tulajdonosoktól szeretnék tapasztalatokat begyűjteni és tanácsot kérni. Azt találtam ki, hogy vennék egy 348-ast, esetleg egy 355-öst. Van/volt itt valakinek ilyen? Ha igen mi a vélemény róla?

    üdv. Corradog60
     
  10. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Helló Corradog60 !

    Kérdésedre válaszolva nem ajánlom a két fentebb említett modelt csak akkor ha nagyon beleszerelmesedtés, mert ezeket kevés kivétellel szétgyilkolták, valamint ha találsz is jó állapotút akkor a szervízköltsége elég magas a régebbi modelleknek pl a fenti modellek vezérmű szíjj cseréjéhez ki kell venni a motort ami kb 100 eurós óradíjjal nem kevés összeg.
    Az utódmodellt az F430 at ajánlom ezekbe már találsz leimformálható Mo.-i kocsit hibátlan állapotban és ennek teljesen baráti ( mint egy BMW ) a fenntartási költsége,nembeszélve a műszaki és menet tulajdonságairól.
    Ha kérdés van írj.
    Üdv. Jofti
     
  11. PureEuroM3

    PureEuroM3 F1 Veteran
    Silver Subscribed

    Jan 31, 2006
    8,795
    Toronto, Ontario, Canada
    Full Name:
    Thomas
    #612 PureEuroM3, Jan 15, 2011
    Last edited: Jan 15, 2011
    Sziastok!

    Nem szok magyart toduk. Tamas Keszeg here but I cannot type Hungarian. My speaking is fluent but my typing has been lacking. Great to see the community show up though.

    Baszdmeg!

    EDIT: I can read pretty fluent though so I do get most of this thread!
     
  12. G.von.Szurmay

    G.von.Szurmay Rookie

    Jan 17, 2011
    2
    ANTIBES JUAN LES PIN
    Bonsoir!
    Udvozletem a Holgyeknek/Uraknak!

    Engedelmukkel bemutatkoznek, Georg von Szurmay a nevem, vitez uzsoki baro Szurmay Sandor unokaja.

    Nem magyarorszagrol vagyok, erre az oldalra ma kerultem ismerosom altal. Sajnos a magyar allampolgarsagomat elvettek annak idejen, de picit ide tartozonak is erzem magam.

    Fogadja szives udvozletemet minden magyar Ferrari tulajdonos!

    En szemely szerint nem regen lettem ennek a "clubnak" a tagja, eletem elso Ferrarijat szeptemberben vasaroltam. Egy 458 Italia modellre esett a valasztas. Nagyon elegedett vagyok vele!

    Bizom benne, esetlegesen uj kapcsolatok letrejottevel gazdagodok itt, a magyar club-ban is!

    Au revoir!
    Georg
     
  13. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Kedves Báró Úr !

    Üdvözöllek a klubban , Forsa Ferrari !
     
  14. G.von.Szurmay

    G.von.Szurmay Rookie

    Jan 17, 2011
    2
    ANTIBES JUAN LES PIN
    Tiszteletem!

    Mondjuk most, hogy nezem, nem tulzottan aktiv ez a klub!

    Udvozletem
     
  15. Exoticare

    Exoticare Formula Junior
    Sponsor

    Feb 8, 2011
    488
    Canada
    Full Name:
    Andrew @ Exoticare
    Sziasztok!

    Van mar valakinek egy 458 a varosban?
     
  16. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Üdv,

    Azért vannak még szép 348-asok. Én a kettő közül mindenképp ezt ajánlanám. A szervízfüggőség pedig nem kötelező egy majd' 20 éves autó esetében. A mai Ferrarikhoz képest elég "igénytelen" típusok ezek, egy komolyabb, megbízhatóbb szerelő is könnyedén megoldja az egyszerűbb problémákat. Saját tapasztalat :) És árban sem verik az eget...
     
  17. jasperd

    jasperd Karting

    Sep 25, 2011
    206
    The Netherlands
    Are there some active hungarians on F-chat?

    If so please contact me, I need your help (around Budapest)
     
  18. Camaro96

    Camaro96 Rookie

    Jan 5, 2011
    4
    Budapest, Hungary
    Full Name:
    Attila Tóth
    Ahogy elnézem, meglehetősen inaktív a topik, én is csak eddig olvasgattam F-Chatet, regisztráltam ugyan, de hazai fórumokon bőven elvoltam, most is csak azért kaptam kedvet, mert rátaláltam erre a magyar topikra. :D

    Üdv.: Attila
     
  19. A320

    A320 Karting

    Oct 8, 2012
    73
    PGI, FL
    Hello fellow Hungarians/Ferrari owners. Wasn't aware of this thread until stumbling across it quite by accident. Nice to know you folks are present in Hungary. Originally from Gyor but now residing in sunny Florida. If traveling in this part of the world, give us a shout.
    Pete.
     
  20. Attila400

    Attila400 Rookie

    Feb 7, 2018
    15
    Budapest
    Full Name:
    Attila
    Üdvözlök minden magyart, kb 4-5 éve senki sem írt ide.. Mi történt?
    Van valaki aki tudja mi történt a Ferrari owners club Hungary-vel?
    Kinek milyen autója van?
     
  21. Peter348hungary

    Apr 2, 2022
    1
    Full Name:
    Peter Balassa
    Sziasztok ! :)

    A héten betöltöttem a negyvenet. Ez arra sarkallt,hogy egy régi vágyam valóra váltsam.
    Szeretnék egy 348-as Ferrarit vásárolni. Tetszik. Nagyon. Szeretném. :D
    Az a kérdésem a tapasztalt csoporttagokhoz, hogy mire figyeljek a vásárlásnál?
    Mekkora a különbség a 1993 előtt és után gyártott autók között?
    Egy Ts,Gts, vagy Spider mellett tenném le a voksom.

    A válaszokat előre is köszönöm !

    Péter
     

Share This Page