The Hungary Community Thread! | Page 20 | FerrariChat

The Hungary Community Thread!

Discussion in 'Europe' started by Moca, Feb 5, 2007.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    en ugy hallom masoktol hogy nem erdemes magyarorszagon barmihez is kezdeni, mert mindig valtoznak a feltetelek, nem lehet elore szamitani...

    nekem csehorszag bevalt. :)
     
  2. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Akkor igaz dolgokat meséltek neked. Most jön egy új adócsomag (az MSZP utolsó rugdalózásai ...), hetente le akarja váltani az ellenzék a hatalmon lévő kormányt, előrehozott választásokról beszélnek. Idén is szokásosan nagy adóemelések lesznek ... Csak a benzinárak növekedései miatt idén idáig 10000 fuvarozó-vállalkozó ment csődbe! És akkor ez még csak egy ágazat ...

    Csehország nekem is szimpatikus hely ... te egyébként honnan származol? Innen?
     
  3. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Igen, hallottam ilyeneket, meg itt is neha az ujsagok cimlapjan van a magyar gazdasag. Par eve eppen arrol beszeltek, hogy milyen jol zarkozik fel magyarorszag, most meg a szlovakokrol irjak ugyanezt, meg hogy zarkoznak a romanok a magyarokra. Rosszul van megcsinalva az adozas. A benzin ar az mindenhol magas, az nem magyar jelenseg! Itt most FT ban nezve kb 290-295 egy liter 95o, attol fugg milyen kutnal, de egesz euban kb ennyi! Bar nalunk, szloveneknel, es romanoknal a legolcsobb.

    Igen, magyarorszagrol szarmazom, gyorbol! 2003ban eljottem ide, szerencset probalni, aztan ceg lett belole meg egesz jol megy :)

    Amugy monacora visszaterve, ott hiaba keresel szerintem sokat, mert ott mas az erteke... Ugy ertem, ott minden draga, draga ott elni... Mert az egy dolog, hogy 1500 eurot keresel, de ott egy szendvics is 50euro, nem 5 mint itt...

    Nalatok most mennyi a minimum ber amugy? Es abbol mennyit kell adozni?
     
  4. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Annyit a románokról, hogy ott havonta készül el annyi autópálya, amennyi nálunk egy egész évben ... Ennyi ... Építettünk két hatalmas viaduktot, meg egy hidat, összesen 80 milliárd forintból, úgy hogy az autópálya évek múlva ér csak oda ... :cool:


    Igen, ezt jól tudom. Mivel "csak" kb. 1000 kilóméterre van, ezért jó lenne havonta egyszer hazalátogatni egy rövid hétvégére. Azt tudom, hogy a kaja és úgy általában a megéhetés baromi drága :( Majd kiderül minden ha már ott leszek, addig max álmodozom ...

    68000 Forint, de adómentes. Bár most tervezik, hogy a minimálbért is meg fogják adóztatni! Hiába, ez Magyarország ...
     
  5. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Moca, egyik magyar ismerosom kerdezi tolem, hogy hol lehet MO.-n vagy a magyar hatartol nem messze Swissvax autoapolo termekeket kapni, de en nem tudom... Te nem tudsz valami helyet neki mondani?
     
  6. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Hát konkrétan eladásra szánt termékról nem tudok, nem is találtam a Neten, nem egy elterjedt termékről van szó ... :-(
     
  7. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
  8. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
  9. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    #484 Redokee, Oct 29, 2008
    Last edited: Oct 29, 2008
    Nagyon le van ulve a topic! Kicsit feldobom nehany keppel. Egyik nap Schumival meg a Ferrari club-al kinnt voltunk a nurburgringen, ferrari california tesztvezetesen meg ferraris versenyre meghivtak minket a boxba :) Csinaltam nehany kepet, fel is toltok nehanyat ami ferrari tema!

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    kicsit lekicsinyitettem a kepeket, mert eleg nagyok voltak :) Mo.-n mi ujsag?
     
  10. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Ki is próbáltad a Californiát? Nekem olyan lányosnak tűnik (mondjuk élőben, pirosban biztosan tetszene...).
    Jók a képek! A matt fekete Enzo meg a fehér 599 GTB viszi a pálmát ... Most lesz itt is a közelben (Pannónia-Ring) egy durva SBKM-pályanap (http://www.sbkm.hu/).

    Nem panaszkodom, pörög rendesen az élet, tanulok reggeltől estig, plusz minden hétre jut 1-2 konferencia amire hivatalos vagyok. Remélem a jövőben valami ilyesmivel fogom keresni a kenyerem! Fizetik az utazásom, stb...
     
  11. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Ki is probaltam, teljesen mas mint az eddigiek... felhasznalo baratabb, rugozasban meg hasznalhatosagra... Szerintem nem rossz kivulrol, amolyan szokni kell fajta... 10x latod meg aztan mar tetszeni is fog :D
     
  12. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Engem az eleje egy az egyben Lexusra emlékeztet. Idáig ami újságcikket olvastam róla, szinte mindenhol lehordták :)
     
  13. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    en az ujsagirokban nem biznek, mindegyik penzt kap valakitol aztan azt irjak ami kell..
     
  14. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Ez igaz, személyes tapasztalat a legbiztosabb. Na meg aztán élőben teljesen más egy autó. Azért az nem semmi hogy két évre előre elkelt már az összes :eek:
     
  15. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Nincsen veletlenul ismerosod akinek liechtensteini rendszama van?
     
  16. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Nincs. Itthon a szlovák meg az USA rendszám a "divatos" :) Autót akarsz behozni?
     
  17. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    hja, engem is elert a valsag... :D
    most rendeltem meg az uj 5.2 V10 R8-ast, aztan sporolhatnek vele picit ha liechtensteini ceges auto...+nem kell parkolasi dijat fizetni ra meg a traffipax csekket se kuldik ki liechtensteinbe... :D
    csak nem tudom, mennyire veszik komolyan a rendorok vagy hogy van ez...
     
  18. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Itt MO-n most tervezik hogy rászállnak minden szlovák rendszámos autóra, mert "elcsalják" az állam pénzét (vagyis ugye amit nem kap meg az állam tőlük). Ehelyett inkább el kéne törölni a regisztrációs adót, mint más EU tagállamokban! Haverom is félti a szlovák papíros 7-es BMW-jét :)
     
  19. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    ja erol hallottam de eu belul nincs mit tenni
     
  20. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Elméletileg nem tudnak mit kezdeni egy külföldi rendszámos amúgy magyar kocsival. Ezért is járnak utána az ilyen autóknak és tulajdonosainak. Piszkálja őket hogy pl. megbüntettek egy lichteinsteini rendszámos kocsit gyorshajtásért, de a magyar állam ugyebár ezt nem tudja behajtani az illetőn. Mi isa történik? Az ügyet postázzák a ichteinsteini hatóságok felé, akik többnyire nem foglalkoznak az ilyen ügyekkel. De szerintem sok államban így van ez, mint pl. Magyarország-Ausztria (amikor átadnak egy nagyobb bírsággal kapcsolatos ügyet a szomszédok, gyakran ejtik az ügyet az itthon rendőrök a honfitársunkkal szemben). Hogy is mondják, az ember nem piszkít a saját portája elé?
     
  21. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Plusz a Szlovák rendszámos autóknál is ilyenekkel vagdalóztak a Hiradóban, hogy le akarják ellenőrizni, hogy valóban kinnt töltik -e az ilyen rendszámos autók tulajdonosai Szlovákiában azt az évente kötelezően kinnt töltendő időt, ami kötelező a rendszám jogos igénybevételéhez?

    Kérdem én, hogyan? :)

    Bocs, kicsit hivatalosan fogalmaztam ...
     
  22. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Halihó mindenkinek ,új vagyok most találtam meg ezt az oldalt
     
  23. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Helló !

    Nekem is szlovák rendszámon van a verda ,de még nem " piszkáltak "
     
  24. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Gratula a verdához , bár ennyiért beülhettél volna egy porsche-be is ( nehogy félre értsd nem megbántani akarlak ,nagyon jó autó az audi )

    Más .A rendőröknek egy lehet a dolguk : ellenőrizzék ,hogy a jármű nem lopott e , a papírjaid rendben vannak e , és nem vétettél a szabályoknak ezen kívűl gyakorlatilag meg sem kérdezheti hogy mit keresel az autóban.
    Egy jó tanács , mindenféleképpen céges legyen a kocsi bármilyen nemzetiségű a rendszám.
     
  25. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    esetleg engem érdekelhet tudnék mesélni ,természetesen anonim
     

Share This Page