The Hungary Community Thread! | Page 7 | FerrariChat

The Hungary Community Thread!

Discussion in 'Europe' started by Moca, Feb 5, 2007.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. BrianZuk

    BrianZuk F1 Rookie

    Feb 18, 2007
    4,607
    NorCal (Bay Area)
    Full Name:
    BrianZuk
    Awesome Enzo pics!
     
  2. Bandorka

    Bandorka Karting

    Oct 9, 2007
    201
    Budapest
    Full Name:
    András
    Hi!

    Működik még ez a fórum?

    A
     
  3. noviyecco

    noviyecco Formula Junior
    BANNED

    Dec 9, 2006
    376
    Ukraine,Kyiv
    Full Name:
    Peter Fromel
    guys!anybody is goin' visit this event from 18 october in Budapest?
     
  4. Bandorka

    Bandorka Karting

    Oct 9, 2007
    201
    Budapest
    Full Name:
    András
    Of course! Why do you ask?
     
  5. noviyecco

    noviyecco Formula Junior
    BANNED

    Dec 9, 2006
    376
    Ukraine,Kyiv
    Full Name:
    Peter Fromel
    ...becuse I'll be there Monday-Tuesday,pm me yours phone number!Thx.,see you soon!
     
  6. Bandorka

    Bandorka Karting

    Oct 9, 2007
    201
    Budapest
    Full Name:
    András
    Have you arrived yet? The show is really good. The FXX Ferrari is gone already, but apart from this the line up is ok.
     
  7. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Hello! Hogyne működne! Csak ritkán téved erre Magyar ember :D
     
  8. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Ey Noviyecco :cool:
    Thank you for the messages, and for the calls. I was sad because we have to go home, to Szombathely in Saturday earlier ... While you call me, i was in the train station .. i even can't hear anything :)
     
  9. noviyecco

    noviyecco Formula Junior
    BANNED

    Dec 9, 2006
    376
    Ukraine,Kyiv
    Full Name:
    Peter Fromel
    ...where are Bader's photoes ,STOLA,F430 Hamann.M6 Hamann,Zonda bike,CCX,CCR)
     
  10. Bandorka

    Bandorka Karting

    Oct 9, 2007
    201
    Budapest
    Full Name:
    András
    Moca, nagyon szép barátaid vannak...
    Esetleg nem lehet közös ismerőssé tenni? ;)

    Most komolyabbra fordítva...

    Mi a helyzet az összetört Ferrariddal? Meg lesz javítva?

    Mennyi ideig volt meg? Én most kapom meg november végén az álmom és egy picit aggódom az emberek reakciójától. Te tapasztaltál bunkókat az utakon?

    Üdv,

    András
     
  11. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    2002 novemberében került a családhoz. A biztosítóval megy a para, idáig még semmi kifizetés nem volt.

    Milyen típus érkezik hozzád novemberben? Aggódni nem mondom hogy nem kell, mert azért Magyarországon élünk. Azért itthon még nem megszokott látvány egy ilyen sportkocsi. Vannak bunkók is persze, de inkább a srácok akik mindenképp meg akarnak előzni vagy lámpától legyorsulni (persze ez nem sikerül :p). Amúgy összességében normálisak az emberek. Pár dícséret, fotók ...
     
  12. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Ja a lány itt lakik Szombathelyen, még egy autós weblapról ismerem ;) A Rolls Royce standnál melózott.
     
  13. Bandorka

    Bandorka Karting

    Oct 9, 2007
    201
    Budapest
    Full Name:
    András
    Hát nagyon sokáig töprengtem, hogy mi legyen coupe vagy spider és a végén F430 Spider F1 Rosso Corsa/Crema + CCB mellett döntöttem. Ez jóval drágább és így anyagilag jobban megvisel, de erre gyűjtök 6 éve és nem akartam a "mi lett volna ha.." érzést ha Coupe mellett döntök. Kimentem a Warm-up napra a Hősök terére és elszörnyedtem. Finoman fogalmazva kevés a fanatikus tulaj, inkább a nagyarcú felvágósok jellemzőek. És ott is hallottam a közönségben ilyen finom utálkozást :)
    Ki akarom vinni a pályára és Clarkson szerint a Spider alig lassabb a Coupe-nal. Mondjuk ezt azért nem tudom elhinni. Majd kiderül...

    Legyorsulni :) hát meg lehet próbálni, mondjuk én biztosan nem veszem fel a kesztyűt. Minek törjem össze magam. A Civic type-r 2.0 triturbo sperdifis remus sportauspuff 1988 évjárat - ezzel nem tudom felvenni versenyt :)

    Ennek örülök, hogy nem várható bántó reakció, mondjuk nem tervezem hogy az Andrássy úton föl le autókázzak :).

    A biztosító miért nem fizet? Kérdeztem a Warm-Up tulajt, hogy a biztosító hogy áll a Ferrari-hoz, de azt mondta, hogy normálisan fizetnek. Erre veled meg kiszúrnak. Szóval akkor most mi az igazság?

    Hétfőn voltunk Maranello-ban. A gyár egyszerűen pusztítóan zseniális. Ilyen tisztaságot még nem láttam. Láttuk az új F motort :) itt a fórumon mindenki össze vissza találgat. Mi már láttuk valszeg.

    Azért rendbe tudjátok hozni a kocsit? Egyébként milyen a megbízhatósága a Ferrarinak? Nálatok volt olyan hogy megállt és kész?

    Sajnos Szombathely kicsit messze van nekem, szóval akkor a lánykát sajnos nem fogom tudni megismerni.

    Üdv,

    András
     
  14. ViennaCars

    ViennaCars Rookie

    Nov 6, 2007
    36
    Jonapot kevanok (well i think this might be absolutley wrong, i cant write hungarian, i only speak a VEEERY little.. my vocabulary is about 10 words ;P)
    is there a good place to see hot cars in hungary (especially in the west)?
    My fam's got a holiday house near Fertöd and we're there quite often..
     
  15. Bandorka

    Bandorka Karting

    Oct 9, 2007
    201
    Budapest
    Full Name:
    András
    Well, that is a tough one. I only know a place in Budapest. It is called MyCar and it is in Szerémi street. www.mycar.hu
    I was there today. There is a nice F430 Coupe and a beautifull Aston Martin DB9 and Porsche Turbo 997

    Andras
     
  16. noviyecco

    noviyecco Formula Junior
    BANNED

    Dec 9, 2006
    376
    Ukraine,Kyiv
    Full Name:
    Peter Fromel
    yeah...I also saw at this showroom silver VIPER SRT,rare for Europe...
     
  17. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Eladó, 16000 Euróért. Nem tudnak vele csinálni, beszéltem Szlavkovszky Alfréddal, a Warm Up szervízmanagerével, az esetleges javíttatásról, de mondta hogy nekik Pesten még nincs szervízeléshez engedélyük, ehhez nagyon nagyon szigorú kritériumoknak kell megfelelniük. Legközelebb Bécsben tudnák megcsinálni az autót, de mondta, hogy ehhez előbb meg kéne néznie az autót, csak utána tudna nyilatkozni. Ja és nem lehet csak úgy hipp hopp lecserélni a pár törött elemelt stb. Komplett karosszériacserével szokták megoldani a törött Ferrarik baját. Felajánlkozott egy soproni szerelőcsapat, akik komolyan ott vannak a témában 20 éve, de inkább nem. Tegyük fel megcsinálják, monyákul vagy nemtudom, mert nem fogja senki profira kikalapálni az elemeket, stb. Mert ugye honnan szerzel hozzá új sárvédőket stb.? Ezt csinálják meg egy Passatnál, de ne egy ilyen autónál. Ha nem szervízkönyves egy Ferrari, normális áron soha nem lehet eladni. El lesz adva, aztán jön helyette egy BMW X5.

    Hát igen, Maranello. Idén nyáron lennt voltam, a 60 éves ünnepségsorozattól, és a Ferrari találkozótól kb. 50 kilóméterre nyaraltam, de sajnos nem tudtam ott lenni. Nagyon odavoltam, de nem tudtam összehozni :(

    Tényleg kevés a Ferrari fanatikus, általában azok értékelik igazán, akik csak álmodnak róla. A tulajok többsége csak megveszi, mert felül tud kerekedni az átlagon az autójával ... :S Mondjuk ismerek pár jófej osztrák Ferrari tulajt, akik itt laknak a határtól pár kilóméterre, és igazán jófej, közvetlen emberek. Hát Pesten azért vigyázz vele, az útviszonyok hazánkban finoman szólva is nem a Ferrarinak lettek tervezve.
     
  18. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Then come to Szombathely :) Its such a beatiful little city with a lot of sightseeings, but with several sportcars :( Maybe you can see in the city several Porsches, a lot of Audi Q7's, Rolls Royce, BMW M6 ...
     
  19. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Sziasztok!
    Bocs, hogy régen jártam erre, de kezdő apukaként, nem nagyon jut rá időm.:)
     
  20. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Apuka lettél? Képet, most :) Milyen érzés, mennyi idős?
     
  21. Bandorka

    Bandorka Karting

    Oct 9, 2007
    201
    Budapest
    Full Name:
    András
    Nem rossz :)

    Ma láttam egy sárga scuderiat a Bp-i szalonban...

    Elképesztő!
     
  22. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Én sokat rágódom azon hogy külföldi Ferrarit kéne nézni!

    Itt ez a régi Mondial, engem nagyon megfogott (tudom hogy régi, de nekem ez ugyanúgy gyönyörű, mint egy új, mert ez is Ferrari :))
    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=9941683&__lp=3&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=8600&makeModelVariant1.modelId=34&vehicleCategory=Car&segment=Car&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&customerIdsAsString=&lang=de&pageNumber=1

    Ezt 20-ból, azaz kb. 5 milliós áron meg lehetne kaparintani. És ráadásul fehér is .... nyámi :p
     
  23. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Láttam a képeket amiket a saját topicodban [360/430 - It has arrived :)] csináltál :eek: Írtam oda is.

    Aztán írj sokat ha kézhez kaptad végre! Baromira érdekel, ha egyszer megérkezett az autód, miért nem vehetted át kapásból, mire kell 3 hetet várni?
    Regisztráció, vagy mi? :eek:

    Üdv.
     

Share This Page