The Hungary Community Thread! | Page 5 | FerrariChat

The Hungary Community Thread!

Discussion in 'Europe' started by Moca, Feb 5, 2007.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    #101 Moca, Mar 23, 2007
    Last edited by a moderator: Sep 7, 2017
  2. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Az nem kis távolság. nem únta vajon?
     
  3. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Nem tudom, de szívesen nekiindulnék egy hosszabb útnak egy ilyen 360-assal :) Tök poén, szerintem több ideig tartott az utazása oda-vissza, mint maga a tengernél eltöltött nyaralás. Biztos unta már Hawaaii-t :) Szegénykém.
     
  4. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Problémák lehetnek Räikkönen motorjával :(

    Finn sajtóértesülések szerint nem kizárt, hogy Kimi Räikkönen autójában motort kell cserélni Malajziában. A motorkért felelős főmérnök, Gilles Simon megerősítette a hírt, miszerint a Ferrari 056-os erőforrás túlmelegedett Melbourneben, miután a hűtőberendezés vizet veszített. Azt egyelőre nem döntötték el, hogy kicserélik-e motort, ám ha a hétvége folyamán rendellenességet tapasztalnak, akkor a büntetés terhe mellett (-10 hely) is új aggregáttal rajtol a finn Sepangban.
     
  5. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Most olvastam, hogy megvizsgálták a motort, és lehet, hogy nem kell kicserélni.
     
  6. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Ha ki kéne cserélni, és meglenne a -10 helyes hátrány, szerintem még akkor is fel tudna kapaszkodni a dobogóra ... :) Vasárnap mikor lesz a menet?

    Különben tök érdekes, szerintem nagy esélye van Kiminek a VB címre, de a csapat konstruktőri bajnoki címére nem adok sok esélyt ... Ne legyen igazam!
     
  7. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Miben egyezik meg a Ferrari és a Kispolszki?

    - Csak piros színben néz ki igazán jól
    - Farmotor, hátsó-kerékhajtás
    - A műszerfal csak a legszükségesebb információkat mutatja
    - A csomagtartó mérete minimális
    - Egyesben, padlógázzal indulva jellegzetes hangot hallunk
    - Padlógáznál igen nagy zajszintet produkál
    - A hátsó ülés meglehetősen kényelmetlen
    - Ha nem vigyázunk, könnyen összetörhetjük magunkat vele
    - Az emberek általában anyagi helyzetükből kifolyólag vásárolják
    - Az alváz és futómű védelme érdekében nem célszerű vele terepezni
    - A tulajdonos általában maximálisan kihasználja a motor teljesítményét
    - A nők általában nyíltan megmondják, mi a véleményük róla
    - Némely embernek csak a mérete miatt tetszik
    - Ha nagy sebességgel repeszt, mindenki megbámulja

    :D:D:D:D:D
     
  8. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Ez nagyon jó!
     
  9. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Hála az égnek nem kell motort cserélni Kiminek!
     
  10. nonpublik

    nonpublik Rookie

    Sep 24, 2006
    2
    #110 nonpublik, Apr 6, 2007
    Last edited by a moderator: Sep 7, 2017
    Sziasztok!

    Jó látni, hogy van magyar topik is az FC-n. Wow. Akkor itt tenném fel először, a (feltehetőleg geek) kérdésem, de lehet, ti tudtok valami újat mondani.
    Igazi Ferraris kérdés.. A sportülésekben, de csak az anyósülésekben néha van egy lyuk. Szerintetek mi az?
    Feltöltök két képet, amin szemléltetem, hogy mire is gondolok, de itt találtok még róla. Eléggé szupersportkocsi fanatikusnak mondanám magam, de erre még nem jöttem rá... Van ötletetek?
    http://nonpublik.blogspot.com/2007/03/rejtlyes-lsek.html

    Üdvözlettel,
    Peti / http://nonpublik.blogspot.com /
    Image Unavailable, Please Login
    Image Unavailable, Please Login
     
  11. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Nem! :) Megnyugodtam amikor hallottam ... És azért jó, hogy megcsípte a 3. helyet, és ugye az első helyről is Ferrari indul, szóval elvileg nagy gond nem lehet :) Remélem jót mennek, és átveszik a vezetést a konstruktőri bajnokságban :)
     
  12. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Hello! Nagyon jó a weblapod! Sok érdekesség van rajta :) Hát jópár Ferrarihoz volt már szerencsém, de észre sem vettem ezeket a lyukakat :) Ha egy hétig kéne gondolkoznom rajta hogy mi az, akkor sem jönnék rá ...
     
  13. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    #113 Moca, Apr 7, 2007
    Last edited by a moderator: Sep 7, 2017
    Ma micsoda napom volt ... Délután mentem bevásárolni, és a város legforgalmasabb utcáján mit látok parkolni? Ferrari 348 TS :D Óóóó mondom ki kéne szállni, körbejárni, lefotózni, örjöngeni, mindez meg is volt. Majd miután visszaszálltam a kocsimba, megpillantottam valamit a visszapillantóban. Fekete, széles, nagyon alacsony, és üvölt a motorja, már messziről is :) Motor gyorsan beindít, és utánaeredtem, pár fotó kedvéért. Corvette ZR6 :) Teljes extázisban voltam, ilyen autókat látni egy nap alatt, és hazafelé mit ad Isten még egy Brabusba is belefutottam. Bárcsak minden napom ilyen lenne ... :D
    Image Unavailable, Please Login
    Image Unavailable, Please Login
     
  14. nonpublik

    nonpublik Rookie

    Sep 24, 2006
    2
    Köszi, igyekszem mindig érdekes dolgokat feltenni rá.
    Viszont ez az ülés téma megoldatlan rejtély maradt. Majd beírom az angol részbe, vagy más fórumba.. :)
    Üdv!
     
  15. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Ma összetörte a keresztapám a Ferrariját !!! :(:(:(:(:(

    2007. április 8-án, Húsvét vasárnapján a kőszegi határátkelő után kb. 500 méterre egy kanyargós útszakaszon a főúton közlekedő Ferrari elé kihajtott egy kisbusz, és összeütköztek. A hibás fél természetesen a kisbusz söfőrje volt. A Ferrari sajnos TOTÁLKÁROS, az eleje nagyon durván sérült. Majd kiderül mi lesz, a biztosító mit gondol, mi hogyan lesz, stb. A javítási költség finoman szólva is KURVA SOK így nehezen képzelhető el hogy a kárnak megfelelő összeget fizetné a biztosító. Hát ne tudjátok meg hogy érzem magam :(

    A 7 éves unokatesóm ott ült az anyósülésen, és hál' istennek be voltak kötve !!! A kórházban kérdezték tőle (mivel picit lehorzsolta a biztonsági öv a nyakát) hogy hátul ült -e? Mondta a doktornőnek, hogy a Ferrarikban nincs hátsó ülés :) Örülök hogy nem fogta fel úgy ahogy egy felnőtt fogná fel ezt ...
     
  16. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Védett útvonalon, főúton közlekedett, a kisbusz pedig egy utolsó putri utcából kanyarodott ki. Igaz hogy a főút azon a részen kanyargós volt, nehezebben belátható, nade az akkoris egy főút !!! Könyörgöm, elsőbbségadás minimum, vagy STOP tábla! Ugyebár ezek csak a barmokra vonatkoznak ... Így megy romba pár pillanat alatt egy álom ... Teljesen kész vagyok.
     
  17. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Sziasztok!
    A buszsofört nem verte agyon keresztapád?
    Sajnálom a Ferrariját.:(
    A lyuk az ülésen a biztonsági öv helye. Az egyik képen látszik is, hogy ott vannak.
     
  18. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Nem tudok róla hogy különösebben bántotta volna. Hát olyan kedve van kb. hogy semmilyen. Én is, mint egy kidobott kutya. Amiatt az autó miatt kezdődött minden, a Ferrari mánia, stb. De az élet megy tovább, remélem megcsináltatja, ha nem lett akkora hatalmas baja a kocsinak, el nem tudnám képzelni hogy valaki kidobna egy törött Ferrarit nem? :)
     
  19. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
  20. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Szegény Kocsi.
     
  21. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Felemelte az autómentő hogy "házhozszállítsa" és csinált rá pár további horpadást. Ennyit a hazai munkamorálról.
     
  22. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
  23. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
    Ba..ák meg!
     
  24. zergeba

    zergeba Karting

    Feb 24, 2007
    54
    Budapest
    Full Name:
    Bodnár Zsolt
  25. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Na asszem vége a sztorinak! Nem fizet a biztosító semmit ... Az okot hagyjuk :( A javítási költségek több mint 13.000.000 forintra jönnének ki előzetes számítások szerint, abból meg már lehet venni egy épet, kevés kilóméterrel ...
     

Share This Page