The Hungary Community Thread! | Page 21 | FerrariChat

The Hungary Community Thread!

Discussion in 'Europe' started by Moca, Feb 5, 2007.

This site may earn a commission from merchant affiliate links, including eBay, Amazon, Skimlinks, and others.

  1. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Üdv az oldalon! Milyen Ferrarival rendelkezel?
     
  2. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Helló Moca .
    Van egy 599-es lovaskocsim, neked ?
     
  3. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Udv koreinkben!

    Az egesz jo, en is sokaig szemezgettem vele de az R8 mellett dontottem!
    Porsche es R8 eg es fold, a porschet millioszor veri az r8 :)

    Milyen 599 van neked? En majdnem egy feketet vettem vajszinu belsovel, de 30e el dragabb volt az r8 nal aztan r8 azert jobban haszhalhato meg eddigi ferrarijaimmal sok volt a gond sajna...
    Dobhatnal par kepet!
     
  4. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Hello Redokee,
    A járgányom színére sötétmeggy,lila és egri bikavér keveréke lehet a jó meghatározás bézs belsővel bordó varrás és bordó ülésbetétek,sárga féknyereg sötét üvegek.
    Nekem nagyon tetszik.
    Azért nem lett fekete mert abból anni van mint a fene, ebből meg egysem.
    Amúgy kellemesen csalódtam mert szenzációsan használható kényelmes és ha normálisan mész vele akkor nem ordítja szét az agyad mint a F430 as.
    A legnagyobb táv az egy 1050 km volt amit mentem vele egyszerre csak tankolni álltam meg ( Bp- Zürih ) semmivel nem volt fárasztóbb mint a BMW vel.
    Nem tudom hogyan kell képet feltölteni
     
  5. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    #505 Redokee, Jan 5, 2009
    Last edited: Jan 5, 2009
    neten egy kepfeltolto progival, pl picturepush.com, es csak be kell masolni a linkjet :) Vagy emailben, hehe. :) [email protected]

    Szep lehet, remelem mielobb meg tudod mutatni! Egyszer majd utkozhetnenk valamerre, nekem is van par gepezetem :p 599 megfelelo parosa azt hiszem a murcielago lenne :)
     
  6. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Rosso Fiorano vagy Rosso Barchetta színű?

    599-ből van egy nagy kedvencem: http://autoworld.files.wordpress.com/2008/06/ferrari-599-gtb-fiorano-chromed-img_1.jpg
     
  7. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Nekem nincs, csupán a családban van/volt egy 348 TB. De két célom van a közeljövőben, és az egyik egy ugyanilyen beszerzése ;-)
     
  8. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Hello Mocca !
    A fent írt két színt nem ismerem ( szerintem fiorano és barchetta szín nem létezik ) rosso monza az van.
    Az enyém neve " Vinaccia "
    Amit a fotón mutatsz az nem festett hanem csiszolt polírozott és lakkozott alumínium , mert hát ebből van a kaszni .
    Állítólag nem sok van belőle de az egyik a Jean Todt -é. ( remélem jól írtam a nevét )
     
  9. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Hajrá ,csak mindent bele össze fog jönni , merni kell nagyot állmodni és minden sikerül !!
     
  10. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Nagyon szep a vinaccia, a klasszikus szinek kozul csak ez az egy tetszik..
    Amugy neztem, neked sincs elso rendszam, szlovakoknal nem kotelezo? Mert akkor megyek is at :D
     
  11. jofti

    jofti Rookie

    Jan 3, 2009
    26
    Az első rendszám sajna kötelező , próbáltam a szlovák minisztériumban hivatalosan elintézni , fotó az elejéről magyarázkodás stb de azt a választ kaptam ,hogy látják és megértik de nincs rá jogszabály, meg lefizetni sem tudtam senkit ,hogy beírják a forgalmiba.
    De én raktam fel egy ragasztott kicsit azért még a magyarok sem szóltak mikor megállítottak, kölönben szlovákiába azt mondták ne tegyem fel, legyen a csomagtartóban ugysem molesztálnak.
    Szerintem baromi ronda lenne mert az 599 nek nincs hely kialakítva.
    Ha évente egyszer megbüntetnek akkor sem teszem fel azt a hótolót.
    De ha bárhol megnézel egy ferrarit alig találsz amin van elöl.
    Még arra gondoltam átteszem USA rendszámra abba az államba ahol hivatalosan nem létezik első rendszám .
     
  12. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter

    Hello! Barchetta szín van (http://img87.imageshack.us/img87/2710/attachment156ef90io5.jpg) az tipikus meggyszín, mint ezen az F50-en. De lehet hogy tényleg tévedek :) Az az 599 tényleg csak sima polír + lakk. Tegnap pont ilyen lett a kormányom is a kocsimban.
     
  13. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    Köszönöm, törekedek rá. Tanulok is (utolsó évem), hogy ne kétkezi munkával kelljen éhbérért dolgoznom.
     
  14. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    #514 Redokee, Jan 12, 2009
    Last edited: Jan 12, 2009
    Ez a barchetta szin mar szerintem nincsen...! Rosso mugello a meggyszin most ha jol tudom...

    Monacoi konyvtarral mi lett?
     
  15. Moca

    Moca Formula 3

    Feb 3, 2007
    1,547
    Hungary, Szombathely
    Full Name:
    Peter
    De akkor ezekszerint volt, max már nincs benne a gyári színpalettában.



    Monaco természetesen tervben van! Minden dolgom aszerint alakítom. Épp most fejeztem be egy nagyszabású kutatómunkát (a professzorom és a tanszékvezető közreműködésével), amivel megyek egy tudományos konferenciára nemsokára. Ez elég jól fog kinézni az önéletrajzomban (Monaco is szerepet játszott ebben).

    Plusz április környékén lemegyek, mert a papírmunka + tájékozódás ott helyben a legbiztosabb. Megnézem, hogy mennyire kell felkészülnöm anyagilag a költözésre (én olyan 8000 euróra számítok, az elég lesz az első 3 hónapra ...)
     
  16. Apollo Auto

    Apollo Auto Rookie

    Feb 4, 2009
    25
    Budapest, Hungary
    Kértek egy kis információ/saját véleményem a Swissvax-ról? Én Jesse O'Connor vagyok az Apollo Auto-tól www.apolloauto.hu és én dolgozom a Swissvax-al. Ha tudok segíteni az autókozmetika ügyekben akkor csak szólni kell :).
     
  17. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    hali...!
    Amerikai vagy?

    neked mi a velemenyed rola? en evek ota azt hasznalom es csak csak jok a tapasztalatok :)
    Sztem mar Jozsi is megrendelte
     
  18. Apollo Auto

    Apollo Auto Rookie

    Feb 4, 2009
    25
    Budapest, Hungary
    Igen, Amerikai vagyok :). Hát jó véleményem van róla... nagyon jó a Swissvax, de ha az a legjobb... nem tudom. Én kb. 30 külön waxokkal dolgozom és őszintén egy waxnak a szépség, tartósság, stb. attól függ hogy milyen az autó felülete vagy inkább milyen jó a polírozási munka mögötte. Nagyon nehéz különböztetni a carnauba waxok ha egy más mellet vannak egy autón (legalább szemmel), mert a végén amikor lewaxolod egy autót és letörlöd akkor csak a carnauba marad (az olajokat, oldószerek, stb. már fel száradtak). De viszont van egy pár a piacon amikor rá nézed, tényleg lehet látni a különbség, pl. Victoria Concours, Supernatural, Chemical Guys 50/50. Amikor meg veszel egy waxot, arra kell figyelni hogy 1. Milyen jól fog védeni az autód 2. Milyen könnyű lehet rá kenni 3. Milyen könnyű lehet le törölni 4. Milyen gazdaságos A tartósság az egy 'false icon' mert egy ember aki szeret az autója nem fog elhanyagolni és akkor is fogja lewaxolni 2-3 havonta. Ezek szerint a legtöbb butik, high-end waxok (Swissvax, Dodo Juice, Victoria, stb.) majdnem ugyan olyan tartósok. Bár a saját tesztekéim (az angol autókozmetika barátaimnak is) alapján a Swissvax az egy picit, tényleg picit, tartósabb mint a többi, de az csak a butik, show waxok között. Na most, az a kis plusz tartósság megéri a sok + pénz? Hát, az ember eldönti ezt. A Swissvax az autókozmetika világnak a Rolex-ja, szóval egy nevét is veszel a Swissvax-al. Ha nem sajnálod a pénz, akkor legyen SW... ha egy majdnem iker waxot szeretnél és nem akarod hitelt fel venni érte akkor a fentiek meg teszi. Én szoktam használni külön fajta waxok együtt pl. az első réteg az egy szintetikus Teflonos wax és aztán egy butik wax... így nagyon tartós még gyönyörű szép. A SW nem mindig könnyű vele dolgozni sem. Vannak Swissvax-ok ami nekem túl olajos és ilyen 'taknyos' érzésem van vele... és amikor letörölöm az autóról mindig ott marad olaj csíkok ami nem egyszerű leszedni.
     
  19. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Hat, szinte perfekt beszeled a magyart, szep!
    Swissvax keszletem van, ez ami arat irsz a honlapodon az baromi sok nagyon dragan vetted... 300angol font a complete kollekcio a best of show tipusu waxxal! Es teljes keszlet van... En csak ezt hasznalom, felevente vagy max picit surubben minden kocsimat egyszer megcsinalom vele!
    Ill. meg van Chemical guys os felni tisztitom azt speciel angyon szeretem...
    Majd ha meglesz az uj ferrarim, majd elgurulok vele magyarorszagra aztan elhivlak egy tisztitasra megnezem hogyan csinalod :p

    Neztem a honlapod lattam R8 at is csinaltal. Ahogy neztem a karbon sidebladet is lewaxoltad meg a motorter karbon reszeket is, azt is le szabad? Mert en a karbon reszeket mindig kihagyom! Enyem is pont olyan feher mint amit csinaltal :)

    Hadseregben mit csinaltal te ott? :)
     
  20. Apollo Auto

    Apollo Auto Rookie

    Feb 4, 2009
    25
    Budapest, Hungary
    Köszönöm szépen, igyekszem!

    Hát igen, a vásárláskor nagyon erős volt a font, de mindegy, az van :). A Best of Show az Európai Concorso verzió ahogy én tudom. Ja nagyon jó a Chemical Guys termékek, bár még nem próbáltam a felnitisztítószert. Én egy érdekes felnitisztítószert találtam itt MO-n és már kb. 6 holnap óta használom és nagyon jól tisztít, akár a legmakacsabb fékpórt/utcai szennyeződés is. A legjobb benne azt hogy nem hígított formában a ph értéke az 12.5, és ha hígítom csak 1% vízzel az már semleges (7), így már biztonságban használhatom a kerámia fékeken is... meg bónusz azt hogy 100% BIO! Majdnem behoztam a Chemical Guys termék család Magyarországra de nem jött össze mert egy kicsit komolytalanok voltak az egészről. Most már találtam egy másik termék család ami nagyon jó és remélem hogy hamarosan tudok behozni őket.

    Én örülnék neki! Majd ha jössz csinálhatjuk egy kis 'hogy kell lemosni egy autót karc mentesen' tanfolyam is ha érdekel ;). Jövő hét megyek vidékre csinálni egy Ferrari-t és majd megosztom az eredmény (képek) veletek!

    Igen az egy 'regular customer' nekem és 2 havonta tisztítom az autója. Te is vettél egyet? Congats hozzá! Nagyon fogod élvezni... főleg a 10-es motorral... 'The Gallardo Killer' :D. Bár meg kell mondnám hogy az tényleg egy nagyon 'high maintenance' csaj, mert nincs olyan 'sima mosás' vele. Mindig teli van korommal (de lehet hogy a 10-es az már jobban fog égetni a benzin mint a 8-as), fékpór, víz foltok furcsa helyeken és egy érdekes bogár gyűjtemények még furcsább helyeken. És a belső bőr az nagyon rendszeresen kell ápolni mert nagyon puha és gyorsan tud kiszáradni. Ja és nagyon ajánlom egy karosszéria védőfóliát (Stone Shield vagy 3M) neki... egyből is, mert az egy kavicsfelverődés rémálom.

    Itt van egy korom kép: http://apolloauto.hu/images/R8/4.JPG

    Természetesen hogy lehet waxolni a blade-ek meg a többi carbon fiber részeket mert azok is lakkozott :)! A blade-ek nyugodtan sima waxxal lehet waxolni, de a motortérén kell hozzá egy wax ami bírja a meleget, mint a Swissvax Shield mert van benne PTFE. Azt szoktam használni erre az R8-ra, de ha nem akarod SW-et venni akkor a Collinite 476 vagy Liquid Glass is nagyon jól bírják a meleget. Főleg a Liquid Glass... nagyon old-school cucc, de nagyon jó mert kristály karbon van benne és amikor fel melegít akkor jobban 'megsül' és amikor keményedik az tényleg mint egy 'glass' réteg... az egyik kedvencem :).

    Húú, elég sokat csináltam 3 év alatt... Kuwait, Korea, ide, oda, bár nem láttam egy háború... csak máj sérülést kaptam az Army-ban mert ha nem voltunk a sivatag középen akkor elég profin buliztunk! Én egy M1 Abrams/HUMMER/2.5 tonna, M105, Hemmit szerelő voltam és ez volt a verdám a hadseregben :D http://www.armyrecognition.com/europe/Tchecoslovaquie/Bhana/Bahna_2005_Pictures_Gallery/pictures/M88_ARV_Bahna_2005_ArmyRecognition_01.JPG
    M88 mentőtank operátor voltam... és komolyan mondom hogy vezetni egy M1 Abrahms az olyas mint vezetni egy hatalmas 70 évesek Cadillac... mint egy hajó. Lehet hogy még nem vezettem egy Ferrari, de a tank vezetés az egy felejthetetlen élmény :D
     
  21. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    Hali,

    hat tankokat enis kiprobalnek :D Szeretem az ilyen dolgokat M1 Abramsrol lattam regebben egy musort kiraly gep lehet, meg ebayen nezegettem katonai hummereket gondoltam hogy hozok majd magamnak homok szinut!

    Megneztem van az a waxom amit irtal ami jo a motorra, de mondom az egesz swissvax csomagom megvan minden cucc benne van a swisswaxtol.. Akkor majd a carbon reszeket is megcsinalom vele.
    Nekem is V8 as van, meg rendeles alatt all egy V10 de az csak nyaron lesz meg.
    Erdekes, nalam korom nem jon a kipufogobol... De en rendesen bejarattam elso parezer kilometert nem nyomtam neki igen siman jar a motor... Szerintem akinek te csinalod, kicsit szethajtja! :D De bogarak azok tenyleg mindig mindenhol vannak, meg a belso is nagyon puha Finenappa boros, es gyurodik meg minden havonta mindig kenem swissvaxal az uleseket!

    En ugy szoktam amugy csinalni a mosasokat, hogy van egy swissvax hab az bele a nagynyomasu mosoba, langyos vizzel atmosom es tiszta hab lesz megvarom amig kicsit rajta marad, utana lemosom sima langyos vizzel, aztan swisswax v chemical guys wheel cleaner attol fugg milyen koszos, utana leoblitem vizzel, utana van a swissvax paint rubber azzal is kicsit lekezelem, utana megszaritom teljesen majd swissvax cleaner folyadekal attorolgetem, utana kezdem el a waxozast azutan ablaktisztitot kenek az ablakokra a motorteret meg csak sima nedves ronggyal toroltem eddig at de majd akkor rakok bele waxot, meg a belso teret szoktam lekenni a bor vedovel...
    Ez igy milyennek tunik? Szakszeru? :)
    Egy automra ramegy fel nap... De szeretem ha jol nez ki...

    Amugy kofelverodes ellen nincs folia egyik kocsimon se, R8 on van is par kofelverodes de nem baj majd le lesz polirozva eladas elott...
     
  22. Apollo Auto

    Apollo Auto Rookie

    Feb 4, 2009
    25
    Budapest, Hungary
    Szerintem itt MO-n lehet bérelni egy tankot... komolyan. Azt hiszem az egy T72 vagy ilyesmi.

    Ja az biztos mert ahol lakik nagyon gázok az utcák. Defektet kaptam a múltkor emiatt :-/

    Nem rossz... hiányzik egy jó pár lépést meg szerszámok, de nem baj, ha jössz akkor finomítjuk hogy profi leszel ;)
     
  23. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    ok :)

    ja utak nagyon szarok magyarorszagon...
     
  24. Apollo Auto

    Apollo Auto Rookie

    Feb 4, 2009
    25
    Budapest, Hungary
    Bizony, bizony... azért nem mérném egy olyan autót vezetni itt. Egyik barátomnak a bátya egyszer megfontolt egy Ferrari vásárlást és úgy döntette hogy bérelni egyet egy holnapra, mielőtt megveszi, az lenne a legokosabb dolog. Három nap után már mondta hogy soha nem fog ilyen autót venni itt MO-n, az utcák miatt. Nem csak azért mert gyorsan tönkre teszi az autót, hanem hogy bírhatatlan kellemetlen volt vezetni a kátyús utcákon. Durva...
     
  25. Redokee

    Redokee Karting

    Feb 15, 2008
    149
    Czech Rep.
    hja...

    itt csehorszagban azert jobb a helyzet jok az utak...
    amugy magyarba is szoktam jarni, el lehet azert kozlekedni csak ovatosan kell!
     

Share This Page